Predstavlja

Izziv izdelave ciljno usmerjenega urejevalnika
genoma

Registriraj se zdaj PREDSTAVITEV KAKO SODELOVATI OCENJEVANJE IN NAGRADE PRAVILA STIK DATOTEKE & POGOSTA VPRAŠANJA NOVICE PREDSTAVITEV KAKO SODELOVATI OCENJEVANJE IN NAGRADE PRAVILA STIK DATOTEKE & POGOSTA VPRAŠANJA NOVICE

Predstavitev izziva

Skupni nagradni sklad: 6 000 000 USD
Urejanje genov obeta zdravljenje genetskih bolezni pri viru, s tem da se popravijo nepravilni genski vzorci v celicah. National Institutes of Health (NIH) je objavil izziv TARGETED (ciljna dostava urejevalnika genoma) zaradi razvoja tehnologije genskega urejanja s pridobitvijo inovativnih rešitev za dostavo urejevalnikov genoma k somatskim celicam. Izziv je odprt za kvalificirane skupine ali ekipe organizacij ali ustanov, zlasti tiste s področja urejanja genoma ali dostave mehanizma in bo potekal v treh fazah: predlog, predhodni podatki in končni podatki, neodvisno preskušanje in potrditev.

Cilj izziva je izboljšanje stanja tehnologije na dveh ciljnih področjih:
1. Programiran sistem dostave za gensko urejanje.
Rešitve za ciljno področje 1 bi morale zajemati visoko učinkovit in programabilen sistem dostave za dostavo mehanizem za gensko urejanje, ki lahko cilja konkretna tkiva ali vrsta celic. Rešitve morajo imeti vsaj 3 konfiguracije in biti vsaj tako učinkovite kot je trenutno mogoče.
2. Prehod krvno-možganske pregrade
Rešitve za ciljno področje 2 morajo biti visoko učinkoviti, nevirološki dostavni sistemi, ki so zmožni prečkati krvno-možgansko pregrado za dostavo mehanizma za urejanje genoma znatnemu delu klinično relevantnih vrst celic v možganih.

Najboljše rešitve bodo napredovale v fazo neodvisnega testiranja in potrditve na velikih živalih, s potencialom za korenito spremembo tehnologije za urejanje genov in bistven vpliv na zdravljenje genskih bolezni.

Pridružite se nam na webinarju o raziskavah genomskega urejanja!

Naša ekipa tehničnih strokovnjakov bo predstavila trenutne in prihodnje izsledke raziskav genske terapije, ponudila klinične vpoglede v pomen tega področja ter predstavila primere podatkov in rezultatov, pri čemer bo ponudila neprecenljive vpoglede. Zato vse udeležence spodbujamo, da svoja vprašanja predložijo vnaprej!
Registrirajte se za naš webinar

Časovnica

Faza 1

Začetek faze 1 (registracija odprta)
15. maj 2023
Informativni webinar
1. junij 2023
Faza 1 Rok
5. oktober 2023
Faza 1 Razglasitev zmagovalcev
13. december 2023

Faza 2

Faza 2 Začetek
13. december 2023
Informativni webinar
24. januar 2024
7
Faza 2 Rok za registracijo
1. november 2024
8
Rok za oddajo prispevkov v fazi 2
10. januar 2025
9
Faza 2 Razglasitev zmagovalcev
April 2025 (predvidoma)

Faza 3

10
Faza 3 Začetek
April 2025 (predvidoma)
11
Faza 3a Rok za registracijo
Bo objavljeno
12
Faza 3a Rok
Bo objavljeno
13
Faza 3b Rok
Bo objavljeno
14
Faza 3 Razglasitev zmagovalcev
Avgust 2027
Cilj o področje 1: Programiran sistem dostave za gensko urejanje
Odkritje tehnologije za urejanje genoma CRISPR je znatno povečalo možnosti zdravljenja bolezni. Vendar se je varna in učinkovita dostava komponent za urejanje genoma izkazala za velik izziv. Trenutno pomanjkanje posebnega programiranja je ključni omejujoči dejavnik za uspešno nadgradnjo te tehnologije. Obstaja več pristopov k dostavi, med drugim tiste navedene spodaj, ki bi lahko ustrezale potrebi po ciljanju tkiv in/ali celic, da bi se ta tehnologija lahko uvedla v klinično prakso. Trenutno so najbolj raziskovani nevirološki sistemi za ciljno dostavo lipidni nanodelci (LND). Specializirani so za zajemanje nukleidnih kislin in se lahko spremenijo z ligandi za izboljšanje natančnosti dostave. V primerjavi z drugimi sintetičnimi polimernimi nanodelci so LND bolje bio-kompatibilni in manj toksični. Trenutno so jetra najbolj učinkovito ciljani organ za terapije na podlagi LNP. Vendar dostavna učinkovitost LND zaradi nizke dostavne učinkovitosti pri primarnih celicah ter in vivo preskušanja na živalih, še ne izpolnjuje kliničnih zahtev za zunaj-hepatična tkiva. Poleg LND je med najbolj uporabljenimi dostavnimi mehanizmi tudi nanodelci na podlagi polimerov (PNP). PNP imajo več prednosti pred LND, ker jih je lažje izdelovati, preprosto spremeniti in bolje cirkulirajo. Tudi anorganski nanodelci postajajo čedalje bolj priljubljen mehanizem za mehanizme na podlagi CRISPR, ker se lahko spremenijo in ker so učinkoviti kot nosilci nukleidnih kislin ter majhnih molekul. Drugi biološko navdahnjeni dostavni mehanizmi, na primer eksosomi, liposomalni dostavni sistemi za zdravila, nosilci protiteles/proteinov, virusom podobni delci kot so bakteriofagi in nanoboti, imajo določen potencial, vendar se na področju dostave urejevalnika genoma v glavnem malo uporabljajo.
Pogoji za rešitve
Rešitev mora biti zelo učinkovit in programabilen dostavni sistem za dostavo mehanizma za urejanje genoma, ki lahko cilja določena tkiva (celice, vrste in/ali organe). Rešitve mora biti mogoče programirati za dostavo v vsaj tri različne celice, vrste tkiv in/ali organe ter z zmogljivostjo dostave in urejanja, ki je vsaj tako učinkovita kot sedanje stanje tehnike. Optimalna rešitev bi bila enostavna za izdelavo, poceni, razširljiva in z razumnim varnostnim profilom. Rešitve, ki predlagajo viruse in virusom podobne sisteme ali delce, morajo to področje nadgraditi in izpolnjevati merila, ki dokazujejo popolno razumevanje, kako je mogoče dostavni sistem spremeniti tako, da je programabilen in lahko cilja na različne tkivne cilje (celice, vrste in/ali organe). Rešitev bo ocenjena glede na to, kako dobro izpolnjuje merila.

Programirljive rešitve, ki ciljajo samo na cilje osrednjega živčevja (CNS), je treba predložiti v okviru ciljnega področja 2. Rešitve, ki izpolnjujejo pogoje za ciljno področje 2, vendar jih je mogoče programirati tudi za ciljne organe, ki niso v možganih, se lahko predložijo v obravnavo na obeh ciljnih področjih, vendar je posamezna ekipa in/ali subjekt z eno rešitvijo, ki izpolnjuje zahteve obeh ciljnih področij, upravičen le do ene nagrade. Ekipa in/ali subjekt sta lahko upravičena do več nagrad za več rešitev, predloženih za eno ali obe ciljni področji, če se rešitve vsebinsko razlikujejo.
Če želite biti zelo konkurenčni v tem izzivu, morajo rešitve :
Biti take, ki se lahko programirajo, in ciljajo vsaj tri različne vrste celic, vrst tkiv in/ali organov.
Biti zmožne dostaviti urejevalnik in izkazati dostavo in urejanje, ki je vsaj tako učinkovito kot trenutno objavljene učinkovitosti za različna predlagana ciljna tkiva (celice, vrste in/ali organi).
Imeti znan biološki mehanizem za programiranje: jasno razmerje med tem, kaj je bilo storjeno za spremembo tehnologije za dostavo različnim ciljnim tkivom (celice, vrste in/ali organi) in kako je to povezano z osnovno biologijo in/ali biokemijo sistema.
Opravljene morajo biti študije, ki izkazujejo biodistribucijo in pot metode vstavljanja/dostave.
Izkazati uspešno dostavo in urejanje pri velikih živalih prek neodvisnega ocenjevanja, ki ga podpira NIH.
Izkazan mora biti varnostni profil v eksperimentalnih modelih, ki je skladen z drugimi sistemi za dostavo genske terapije/genskega urejanja za humano uporabo.
Rešitve je treba:
Ciljati več kot eno vrsto tkiva/organa.
Biti po pristopu inovativne.
Poleg tega lahko rešitve :
Izkazati tržni potencial, konkurenčno prednost ali potencial za izpolnjevanje še neizpolnjenih medicinskih potreb.
Biti zmožne proizvodnje na način, ki je nadgradljiv in stroškovno učinkovit.
Ciljno področje 2: Prehod krvno-možganske pregrade
Krvno-možganska pregrada je sestavljena iz endotelijskih celic v možganih ter posebnih glialnih celic (astrocitov), ki obkrožajo žile v možganih. Krvno-možganska pregrada preprečuje vstop neželenih snovi v zunajcelično tekočino osrednjega živčnega sistema. Glede na življenjsko pomembnost možganov je nujno, da je pritok in odtok bioloških snovi skrbno nadzorovan za ustrezno delovanje osrednjega živčnega sistema. Ena od praktičnih posledic krvno-možganske pregrade je tudi to, da blokira pritok mnogih farmacevtskih učinkovin, vključno s proteini in nukleidnimi kislinami. To ovira razvoj zdravljenja z možgani povezanih bolezni. Zato bi imela učinkovita tehnologija za dostavo mehanizma za urejanje genoma prek krvno-možganske pregrade k znatnemu delu klinično relevantnih vrst celic v možganih veliko posledice za zdravljenje številnih nevrogenetskih bolezni.
Pogoji za rešitve
Rešitve v okviru ciljnega področja 2 morajo vsebovati visoko učinkovite dostavne sistema, ki lahko prečkajo krvno-možgansko pregrado za dostavo mehanizma za urejanje genoma precejšnjemu delu klinično relevantnih celic v možganih.
Če želite biti zelo konkurenčni v tem izzivu, morajo rešitve :
Zmožnost prehoda krvno-možganske pregrade
in vivo
.
Biti zmožne dostaviti urejevalnik in izkazati dostavo ter urejanje znatnega dela klinično relevantnih vrst celic v možganih.
Imeti nevirološko tehnologijo za dostavo. Rešitve so lahko virusom podobni delci in/ali netelesne komponente virusov v predlagani tehnologiji dostave. Rešitve, ki pomenijo spremembo rekombinaniranih v zvezi z adeno virusnimi vektorji tega pogoja ne izpolnjujejo.
Izkazati uspešno dostavo in urejanje pri velikih živalih prek neodvisnega ocenjevanja, ki ga podpira NIH.
Izkazan mora biti varnostni profil v eksperimentalnih modelih, ki je skladen z drugimi sistemi za dostavo genske terapije/genskega urejanja za humano uporabo.
Rešitve bi morale izkazovati tudi te želene značilnosti:
Biti po pristopu inovativne.
Zmožnost proizvodnje, po možnosti sintetično, na nadgradljiv in stroškovno učinkovit način.

Faza 1

Predlogi

Konkurenti bodo oddali ponudbe z opisom predlagane tehnologije, kako ta obravnava izziv, in kako bodo opravili delo, ki ga zahteva izziv.

Nagrade

Nagrade v vrednosti 75 000 USD bodo podeljene za največ deset rešitev. Dodatno se lahko podelijo nagrade v vrednosti največ 50 000 USD za drugo in tretje mesto.
Preglejte rezultate

Faza 2

Predhodni podatki

Udeleženci morajo predložiti podatke iz študij, ki dokazujejo uspešnost dostave in urejanja ter opisujejo metodologijo za to, tehnologijo in kako njihova rešitev izpolnjuje merila izziva. Udeležba v fazi 1 ni predpogoj za udeležbo v fazi 2.

Nagrade

Najboljšim ekipam z obetavnimi rešitvami za katero koli ciljno področje bo razdeljenih največ 10 nagrad v vrednosti 250 000 USD.
Prijavite se na natečajKako se prijaviti

Faza 3

Končni podatki, neodvisno testiranje in potrditev

Faza 3 je razdeljena na fazo 3a in 3b; udeleženci morajo predložiti rešitve za fazo 3a, če želijo sodelovati v fazi 3b. V fazi 3a morajo udeleženci predložiti vse zahtevane informacije, ki dokazujejo, da je njihova tehnologija pripravljena na testiranje ne velikih živalih prek neodvisnega ocenjevanja s podporo NIH, in da lahko izpolnijo zahteve za eno od ciljnih področij.

Nagrade

Faza 3a: pripravljenost za testiranje na velikih živalih
Največ 6 udeležencem se bo razdelilo 50 000 USD, nato pa bodo pripravili reagente in protokole za testiranje na velikih živalih s podporo NIH.
Faza 3b: neodvisno testiranje in potrjevanje
Za prvo mesto na vsakem ciljnem področju se podeli nagrada v višini 625 000 USD; za drugo mesto na vsakem področju se podeli 225 000 USD; za tretje mesto se prejme častna omemba.

Registracija

Za sodelovanje v fazi 2 izziva se morajo udeleženci registrirati z uradnim registracijskim obrazcem. Če ste sodelovali v fazi 1, je treba ta obrazec predložiti znova s posodobljenimi informacijami. Ko se registrirate, vas bo ekipa izziva obveščala o novicah in dogodkih.

Prispevek lahko oddate, povezane dokumente pregledujete in do novic dostopate prek strani natečaja.
Registriraj se zdaj
Registracija bo kmalu na voljo

Partnerji

Program SCGE skupaj vodita NIH Common Fund, National Center for Advancing Translational Sciences (NCATS), in National Institute of Neurological Disorders and Stroke (NINDS). Pri tem izzivu sodelujeta tudi pobuda Brain Research Through Advancing Innovative Neurotechnologies (BRAIN) in National Heart, Lung, and Blood Institute (NHLBI).

Pridružite se!

Prijavite se, da osvojite svoj delež
od 6 000 000 USD
Prijavite se na natečaj
Hvala! Po e-pošti smo vam poslali povezavo za prevzem brezplačnega dobropisa.
Pri pošiljanju vašega e-sporočila je šlo nekaj narobe. Poskusite znova.
Registrirani uporabniki Skupaj objavljenih del
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Nalaganje predogleda
Geolociranje je bilo dovoljeno.
Vaša prijavna seja je potekla, zato ste bili odjavljeni. Prosimo, da se znova prijavite.